fbpx
Записатись

За лаштунками психотерапії (Роман Андрієвський)

Сьогодні знайомимось з Романом Андрієвським – психологом, психотерапевтом. Роман – цікавий співрозмовник і висококваліфікований спеціаліст. Тато двох чудових хлопців. Любить жартувати і відповідає на запитання з посмішкою. Спеціалізується на індивідуальному консультуванні та психотерапії дорослих, дітей та підлітків, а також психотерапії подружніх пар.

– Які ваші попередні місця праці (до «Сенсу»)?

– Перша освіта медична, працював в декількох лікувальних закладах, потім в освіті. Найдовше це у дитячому садку – 12 років. Крім того до Сенсу, я вже мав психотерапевтичну практику.

– Чому ви обрали саме психологію і психотерапію?

– Переважно, коли це питання задають, очікують таку відповідь, що це доленосне рішення або щось трапилось таке надзвичайне. А насправді, це не був запланований вибір. В психологію я прийшов у досить зрілому віці. Коли вже мав першу освіту, працював і був досить реалізований. Спочатку самоосвіта, потім академічна освіта а потім вже спеціалізації. Чому обрав…Мабуть, тому що, мене завжди найбільше цікавило, чому люди роблять ті, чи інші вчинки. Чому вони поступають саме так а не інакше….

– Які психологічні проблеми Ви зазвичай допомагаєте вирішувати своїм клієнтам?

– Це можуть бути питання внутрішніх конфліктів, негативні емоційні переживання, кризові стани в складні періоди в житті, батьківсько-дитячі стосунки, стосунки у парі, стосунки у колективі, тощо.

– Які задачі ставите перед собою в своїй роботі і чому?

– Щоб світ став трішки кращим… Хоча б трішки…

– Пам’ятаєте свого першого клієнта ?Страшно було ?

– Клієнту? Думаю він відбувся легким переляком (сміється). А мені не було. Це був 8-річний хлопчик. В мене вже був тоді досвід з дітьми. До того я працював в садочку. І дитяча психотерпапія має таку специфіку, що психотерапевт сприймається як авторитетна особа, до якого йдуть за отриманням експертної оцінки. Це вже потім в процесі психотерапії можуть будуватися різні стосунки, можуть мати місце різні проекції але первинно це просто консультація і тому це не сприяє як такій посиленій тривозі якби це могло бути на початку в дорослій психотерапії.

– Яким своїм професійним або життєвим досягненням Ви найбільше пишаєтесь?

– Пишаюсь тим, що до кризи середнього віку я дійшов задоволений своїм життям.

– Як Вам вдається поєднювати роботу і сім’ю ?

– Головне не переплутати. В сім’ї і на роботі ми виконуємо різні функції і різні ролі. І допомагає поєднювати вміння переключатися з однієї ролі на іншу. І переключатися вчасно. Тому що не можна бути психологом в сім’ї і татом чи чоловіком на роботі.

– Що вас найбільше заряджає в творчому, емоційному і духовному плані?

– Сон. Багатьом своїм клієнтам я рекомендую нормалізувати режим сну. І доводжу їм наскільки це важливо.

– Можете поділитись з нами цими рекомендаціями ?

– Ви ж свій телефон заряджаєте щодня ? І це потребує певного часу, для того, щоб батарейка підзарядилась. Так само і наш мозок. Він працює. Витрачає свій ресурс. Свої нейромедіатори. І це все потребує відновлення. А відновлення потребує часу. Є певні біоритми, які не рекомендується порушувати, тому що деякі процеси мають пройти свої завершені цикли в мозку. Якщо цей процес занадто короткий або незавершений тоді це має різні негативні наслідки. Постійну втому, погіршення пам’яті, погіршення концентрації уваги. З часом астенія, виснаження. Є навіть теорії, що хронічне недосипання є однією з причин хвороби Альцгеймера в похилому віці. Тому що стає тонкою і руйнується сіра речовина кори великих півкуль головного мозку.

– Яка ваша улюблена книжка, серіал або фільм?

– Зарядки телефону не вистачить (сміється). Якщо серйозно, таких багато. При чому найрізноманітніших жанрів та стилів. Але останнім часом люблю перечитувати класичну дитячу літературу. Є книги, які я перечитував 10 разів, це така категорія, яку зовсім по іншому осмислюєш в різному віці. Наприклад, книжку про Карлсона, який живе на даху я читав разів 15. Дуже до речі психотерапевтична книга. Якщо говорити про фільми то це старі радянські або французькі комедії чи масштабні історичні фільми.

– Ви її можете порекомендувати батькам і дітям ?

– Так, і батькам і дітям. Там дуже чітко зображений хлопчик, який потребує спілкування з близькими, потребує батьківської опіки і яскраво описано, наскільки дитяча фантазія знаходить собі якісь компенсаторні механізми, щоб задовільнити брак цієї уваги. Придумує собі якогось фантастичного друга, різні способи, щоб йому подарували собаку.

– Чи є у Вас подорож мрії?

– Так. Це кругосвітній круїз на лайнері. Який триває пів року.

– Коли плануєте втілити цю мрію?

– Звичайно, що на щасливій, забезпеченій пенсії)

– Найкраще місце на землі?

– Тут де я зараз. Тут і тепер.

– Якщо не психологія –…

– То – психіатрія. Зараз, займаючись психологією я завжди цікавлюсь нейробіологією, нейропсихологією, тими галузями, які апелюють до діяльності мозку, до фізіологічного пояснення психічних функцій.

– Як Ви відповідаєте на фразу: «Ну ти ж психолог»

– Точно віджартовуюсь. Часто розказую такий жарт, що психолога можна роздратувати лише двома способами, перший – попросити його – «Скажи, як психолог» і друга фраза « Скажи, але не як психолог».

– Що ви сказали б собі 15-річному ?

– 25 – це ще не старість.

– На що, Вам подобається тратити гроші?

– В першу чергу, це на приємні речі чи сюрпризи для близьких мені людей. А для себе – на навчання, книги і на подорожі.

– Коли Ви почуваєте себе щасливим ?

– Ну напевне, коли закінчується робочий день і я відчуваю задоволення від двох моментів: від того, що я комусь допоміг, і від того, що я йду додому і мій робочий день закінчився. Якщо одночасно співпадають ці два моменти, тоді можна вважати, що я щасливий.

– Який у Вас улюблений вислів або життєве кредо ?

– «Кожна навіть, найдовша дорога починається з першого кроку».

– Щоб Ви хотіли на завершення сказати нашим читачам ?

– В кожної людини є достатньо ресурсів, щоб покращити своє життя. Бувають труднощі з тим, щоб віднайти ці ресурси. Для цього, запишіть номер телефону: психологічна студія Сенс : (067) 48 48 466.

Дякуємо, за цікаву розмову! Ну а наші контакти, вже вказані в відповіді на крайнє запитання
Дякуємо, що ви з нами.

Роман Андрієвський успішно працює з такими питаннями як:
– Терапія сімейних пар;
– Міжособистісні стосунки;
– Допомога при вирішенні питань в сексуальній сфері;
– Корекція дитячих страхів, тривожності, агресивності, замкнутості, гіперактивності;
– Підліткові проблеми.

Записатися на індивідуальну онлайн-консультацію до Романа Андрієвського, можна за номером: 067 4848 466


23 Жовтня, 2019