fbpx
Записатись

Групова психотерапія

Записатись

Групова психотерапія

(очно у Львові або онлайн)

Як працює групова терапія та яка її ефективність?

Групову психотерапію рекомендують клієнтам, яким складно будувати стосунки з оточуючими, відстоювати особистісні межі у спілкуванні, а також тим, хто хоче більше дізнатися про себе, через взаємодію з іншими людьми. 

Комфортна кількість учасників у психотерапевтичній групі зазвичай в межах 10-12 людей. Перевага групової терапії полягає у тому, що вона зазвичай є більш бюджетною, ніж індивідуальна, проте в груповому форматі психотерапії, ви здобудете безцінний досвід стосунку, адже відвідуючи групу, ви отримаєте підтримку та зворотній зв’язок не лише від психолога, але й від інших учасників групи. Ціна на групову психотерапію у Львові коливається в залежності від формату групи, кількості учасників, та досвіду тренера\тренерів такої групи.

Які є види групової роботи: тренінги, терапевтична група та група підтримки

Тренінг – форма групової роботи, що забезпечує отримання нової інформації, теоретичних та практичних навичок відповідно до заявленої теми тренінгу. Зазвичай на тренінгах не опрацьовують глибинні внутрішні переживання, натомість швидше отримують нові знання та навички. Тренінги можуть проводити як психологи, психотерапевти, так і соціальні працівники, чи люди будь-яких інших професій.

Психотерапевтична група – це формат групової роботи, під час якого, за допомогою професійного супроводу психотерапевта, учасники діляться особистісними переживаннями та досвідом, а також вибудовуючи свої стосунки в групі, можуть подосліджувати себе, свої почуття і навчитися новим способам контакту та комунікації з оточуючими.

Група підтримки – формат роботи, де члени групи з однаковою проблемою (запитом), об’єднуються для пошуку рішення для кожного учасника та можливості підтримки один одного. Зазвичай таку групу очолює ведучий групи або спеціаліст психолог.

Чим групова психотерапія відрізняється від індивідуальної?

Це два абсолютно різні формати роботи і який формат більше підійде саме вам, залежатиме від запиту та результату, який ви хочете отримати.

В індивідуальній терапії уся увага психотерапевта приділяється лише вам та питанням, які у вас виникають. У вас є змога більш глибоко опрацювати особистісні проблеми, простіше встановити психотерапевтичний контакт, в індивідуальній роботі ви не зіштовхнеться з різними реакціями інших людей, тому виникає більше відчуття безпеки, саме через це, деякі особистісні теми простіше обговорювати саме у форматі індивідуальної терапії.

У груповій психотерапії увага психолога спрямована одночасно на всіх учасників. Тут ви можете побачити, як взаємодіють між собою інші, як люди працюють над своїми проблемами та справляються зі схожими труднощами. Можливо саме це підтримає вас та підштовхне робити більше кроків до вирішення особистісних проблем. Також, у групі ви можете зустріти людей з такими ж життєвими проблеми, як у вас і це допоможе зрозуміти, що ви не самотні у своїх переживаннях та отримати розуміння й підтримку. Групова робота має більшу динаміку та допомагає опрацювати такі проблеми як: соціальна тривога та фобія, комунікативні труднощі та конфлікти, а також розвине вашу впевненість в собі та ви зможете зі сторони подивитись на свою взаємодію з іншими людьми.

Часто люди відвідують паралельно групову та індивідуальну терапію, що є ще більш ефективним для саморозвитку. Адже з особистим психотерапевтом можна обговорити свої переживання при взаємодії в групі, тригери та стресові моменти, зрозуміти, у якому напрямку рухатись далі та отримати більше результатів у вирішенні свого запиту. 

Чи можна ходити в одну психотерапевтичну групу з родичем, другом чи близькою людиною?

Ні, одну психотерапевтичну групу не можуть відвідувати родичі, знайомі чи друзі, адже питання, які обговорюються у групі є надто особистісними, і аби учасникам було легше відкритися, вони не мають бути пов’язані родинними чи дружніми стосунками. Рідним інколи буває складніше розповісти про свої проблеми, ніж незнайомим людям, тому за правилами психотерапевтичних груп учасники не мають бути знайомими між собою.

Групова психотерапія: ціна у Львові та онлайн

Ціна на групову психотерапію у Львові коливається в залежності від формату групи, кількості учасників, досвіду тренера\тренерів такої групи, а також тривалості групи. Групова психотерапія може бути в очному або ж онлайн форматах.

Читати більше

Ми допоможемо вам

Подолати

  • соціальну фобію;
  • дискомфорт при спілкуванні;
  • соціальну тривогу.

Вирішити

  • труднощі комунікації;
  • негативний досвід спілкування;
  • надмірну сором’язливість.

Розвʼязати

  • труднощі у взаємодії;
  • проблеми у комунікації;
  • конфлікти з іншими.

Спеціалісти

Оберіть психолога, до якого ви хотіли б записатись на консультацію. Якщо ви не впевнені щодо свого вибору, наші адміністратори завжди готові вам допомогти обрати спеціаліста відповідно до вашого запиту.

Мар’яна Сімків

Психолог, психотерапевт. Індивідуальне консультування дорослих.
Більше

Наталія Яковлєва

Психолог, психотерапевт. Індивідуальне консультування дорослих, дітей та підлітків, терапія пар.
Більше

Анастасія Бойко

Психолог, психотерапевт. Індивідуальне консультування дорослих,
Більше

Оксана Круц

Психолог, психотерапевт. Індивідуальне консультування дорослих.
Більше

Оксана Міраі

Психолог, психотерапевт. Індивідуальне консультування дорослих, терапія пар.
Більше

Марія Мищишин

Психолог, арт-терапевт. Індивідуальне консультування дорослих.
Більше

Олена Дерень

Психолог, арт-терапевт. Індивідуальне консультування дорослих, дітей та підлітків.
Більше
Допомогти обрати спеціаліста