fbpx
Записатись

За лаштунками психотерапії (Оксана Круц)

Оксана Круц – сертифікований когнітивно-поведінковий консультант та арт-терапевт. Входить до Української Спілки Психотерапевтів та ГО “Інститут розвитку символдрами і глибинної психології”.
Спеціалізується на індивідуальному консультуванні дорослих.
Оксана, не так давно приєдналася до нашої команди, проте, вже встигла заявити про себе, як про кваліфікованого молодого спеціаліста і цікаву особистість. Про те, чому обрала саме психологію, як потрапила, до нас в Студію, і яким був її перший досвід консультативної роботи поговоримо сьогодні.

– Оксана, які твої попередні місця роботи до Сенсу?

– Перша моя освіта – це соціальна педагогіка, тому, після завершення навчання, я багато де була волонтером. Два роки я була волонтером в Мальтійській службі, працювала з дітками сиротами, з дітьми, які проживають в дитячих будинках сімейного типу. Було досить цікаво і складно водночас. Потім я пішла працювати в соціальний проект, що був пов’язаний з виявленням корупції в лісовому секторі. Далі, була волонтером в психоневрологічному диспансері, проводила групи по арт терапії, а коли навчалася на клінічній психології, почала проводити індивідуальні консультації.

– Як ти почала працювати в Психологічній студії “Сенс”?

– Я побачила в Оксани Наконечної пост, що шукають менеджера психологічних програм в Психологічну Студію і подумала, що це цікаво. Тричі ходила на співбесіди в Сенс, на кожній, мені казали, що я не підходжу як менеджер і запропонували роботу консультанта в соціальному проекті. Це було неочікувано, проте я погодилася, адже мені сподобалася репутація Студії і атмосфера, яка тут панувала коли я прийшла. Зараз не уявляю, що могла б працювати десь інакше.

– Пам’ятаєш свого найпершого клієнта? Страшно було?

– Так, дуже страшно. Я пригадувала слова своїх наставників, вони казали, що якщо ви зациклюєтесь на своїй тривозі, то не бачите за цим клієнта. Це мені допомогло зосередитись саме на роботі з клієнтом. То була така досить успішна терапія, я отримала потім листівку з подякою від клієнта. В цієї людини зараз все добре в житті і це мене тішить.

– Твій основний напрямок роботи КПТ, а чи маєш ще якусь додаткову освіту, курси, знання з яких допомагають в процесі роботи?

– Так, я завершила арт терапевтичний напрямок, також, психодинамічний підхід, (символдрама), це робота більше глибинна, довготривала. Нещодавно я почала навчання в напрямку психоаналізу. Колись мої наставники рекомендували в роботі використовувати кілька методів, бо тоді ти можеш ширше подивитися на проблему. Мені це сподобалось і я продовжила навчатися в різних напрямках.

– Ти досить молодий спеціаліст. А чи немає в людей стереотипів, що психотерапевт – це такий старший чоловік в окулярах, як ми часом бачимо на картинках?

– Є таке.

– Як ти з цим справляєшся?

– Колись в паліативному відділенні мені довелось працювати з старшою жінкою, яка коли вперше зайшла в кабінет, так мене зміряла з ніг до голови, і каже: «Маєш обручку, ну добре сідай, зараз тобі все розкажу». Раніше я б дуже переживала через це, дивлячись на мене часто думають що це за дитина перед ними. Зараз навчилася пускати ці стереотипи в роботу.

– Як Ти відповідаєш на фразу: «Ну ти ж психолог»?

– Я завжди кажу, що психолог – це перш за все людина. І що роботу я залишаю на роботі…

– Чому саме психологія і психотерапія?

– Люблю слухати чужі історії, (сміється), і мені дійсно цікаво слухати і чути людей… Я не розумію, як людям може не подобатись психологія.

– Які психологічні проблеми зазвичай допомагаєш вирішувати своїм клієнтам?

– Дві основні теми, з якими мені подобається працювати – це депресія і тривожні розлади. Також працюю з розладами харчової поведінки. Я писала на цю тему два дипломи, досить глибоко її досліджувала.

– Які твої професійні плани на майбутнє?

– Хочу більше проводити групових терапій, лекцій, завершити ще і психоаналітичний напрямок.

– Без чого, або без кого не уявляєш свого життя?

– Мені так хочеться пожартувати, що без свого кота (сміється). Якщо серйозно, то без своєї сім’ї і друзів.

– Я почуваю себе щасливою…

– …коли люди, що поруч щасливі. Можу піти з чоловіком в кіно на дитячий мультик і сміятися, щаслива, коли їду в іншу країну (ми з чоловіком любимо подорожувати) або відвідую рідних, а ще, коли падає сніг…

– Чи є в тебе хобі? Якщо так, то яке?

– Насправді маю багато хобі. Люблю малювати, співати (зараз займаюся вокалом), робити прикраси своїми руками, обожнюю читати.

– Чи є улюблена книга, яку б ти могла порекомендувати і нашим читачам?

– Моя улюблена книга, залишається незмінною вже багато років – це «Тореадори з Васюківки», Всеволода Нестайка. Це та книга, яка допомагає зберегти внутрішню дитину. Часом коли в мене поганий настій я її перечитую, починаю сміятись і це мені додає ресурсу.

– Що б ти сказала собі п’ятнадцятирічній?

– Не бійся бути собою…

– Якби не психотерапія, то…

– Мабуть щось, пов’язане з мистецтвом. Думаю, що я б пішла в музичну сферу.

– Що найважливіше в житті?

– Найважливіше в житті не зраджувати своїм цінностям…

– Ти багато подорожуєш, яка подорож найбільше сподобалась?

– Я дуже люблю Іспанію. Мені подобається спостерігати за людьми, а іспанці, вони такі досить безпосередні.

– Що тебе найбільше заряджає в творчому, емоційному, духовному плані?

– Мої друзі і близькі, бо вони є великою підтримкою для мене.

– Улюблений вислів, чи життєве кредо?

– Мені подобається вислів Одрі Хепберн, яка говорила про те, що людина має дві руки, одною, можна допомагати собі, а іншою можна допомагати комусь іншому.

– Що б ти сказала людям, що лише починають свій шлях в психології, психотерапії?

– Часто, вже на другому курсі, психологи думають, що вони знають дуже багато і вони вже готові працювати і рятувати людей, а мені хочеться сказати про те, що чим далі ти вчишся і чим більше пізнаєш, то розумієш, що цей шлях не такий простий. Бажаю, не зневірюватися, якщо щось не виходить, бо не всім ти можеш допомогти і це нормально.

– Скажи, щось на завершення нашим читачам.

– Хочу побажати дбати про свої ресурси і мати в житті баланс.

Дякуємо за цікаву розмову.

Оксана Круц успішно працює з такими питаннями як:

• робота з конфліктами (внутрішніми та зовнішніми);
• особистісний розвиток та міжособистісні стосунки;
• допомога при депресивних та тривожних розладах (соціальна фобія, специфічні фобії тривога за все, панічних атаках, підвищена тривожність);
• психосоматика;
• заниженій самооцінці та відчуття невпевненості;
• розлади харчової поведінки;
• асертивність та робота з особистими кордонами;
• емоційна компетентність.

Записатися на індивідуальну онлайн-консультацію до Оксани Круц, можна за номером: 067 4848 466 Психологічна Студія Сенс.


14 Квітня, 2020