fbpx
Записатись

За лаштунками психотерапії (Наталія Яковлєва)

Сьогодні знайомимось з Наталею Яковлєвою. Спеціалізується на індивідуальному консультуванні та психотерапії дорослих, дітей та підлітків, а також психотерапії подружніх пар.

Саме Наталю, ми часто цитуємо між собою, адже вона вміє настільки точно підкреслити розмову, що можна брати блокнот, записувати, а потім ще довго заходити натхнення в її словах. Мама двох дорослих синів, а ще, як з’ясувалося під час розмови, нещодавно стала бабусею однієї маленької дівчинки. Далі читайте ще багато цікавого…

– Які ваші попередні місця праці (до «Сенсу»), чи можливо паралельно ще десь працюєте?

– Я працюю, в психіатричній лікарні ще зараз.

– Працюєте лише з дітками, чи і з дорослими?

– З різними категоріями людей, і з дорослими, і з сімейними парами, оскільки дитяча терапія включає в себе і консультування дорослих.

– Чому саме дитяча і сімейна психотерапія?

– Коли я починала свою діяльність, то ця тема дитячої і сімейної психотерапії, мені була цікава, тому вибір був таким.

– Які психологічні проблеми ви зазвичай допомагаєте вирішувати своїм клієнтам?

– Найчастіше звертаються батьки щодо дитини – це поведінкові або емоційні проблеми, переживання страху, тривоги, невпевненості.

– Пам’ятаєте свого найпершого клієнта?

– Пам’ятаю, це був хлопчик в одній із шкіл, де ми з колегою проводили психотерапевтичну групу для дітей з особливими потребами. Він мені такий був дуже близький, ми мали з ним гарний контакт.

– Скільки це було років тому?

– Це було в 2002 чи в 2003 році.

– А чи можете пригадати найскладніший випадок з своєї практики?

– Зараз на думку спав дуже трагічний випадок, можливо він був найскладніший. Але я думаю, що на протязі 15 років практики складних запитів було багато. Згадався випадок з суїцидом підлітка, який був в тяжкому депресивному стані. Він вже завершив терапію і через пів року я дізналася, що він все таки здійснив суїцид. Я з тим хлопчиком також мала дуже добрий стосунок і я була впевнена, що ми справимось. Для мене це потрясіння по сьогоднішній день. Це був перший і сподіваюсь останній випадок втрати клієнта.

– Чи є ситуації, коли ви відмовляєтеся працювати з клієнтом через певні причини?

– Я відмовляюся працювати, коли ми пов’язані з клієнтом або з його близькими родичами якимись стосунками, крім терапевтичних, – тоді терапевт є не об’єктивним в ситуації…

– При записі, клієнти часто нас запитують як відбуватиметься перша консультація у дитячого психолога. Чи приходити обов’язково з дитиною, чи приходити лише батькам, опікунам. Можете трошки розповісти про це?

– Дитяча консультація вона є така трошки іншою ніж консультація дорослих. Тут такий важливий і водночас складний момент, що запит йде від батьків, а клієнтом є інша людина (дитина). Я завжди запрошую на першу зустріч якомога більше членів сім’ї (маму, тата, самого клієнта, брата чи сестру), бо перша зустріч є для зібрання інформації, встановлення контакту з родиною, а ще це важливо, щоб почути історію клієнта з різних боків, результати тоді значно кращі…Але зазвичай приходять лише ті люди, які зацікавлені. Якщо це поведінкові порушення, то приходить мама. Рідше приходить тато, а братів, сестер, приводять на другу, третю зустріч, але все таки я прошу, що якщо вони є, то я б хотіла завжди бачити всіх.

– Які завдання ви ставите собі в своїй роботі?

– Завдання психотерапії чи психотерапевта – це покращити функціонування людини в її середовищі, зробити її життя легшим, дати їй більше сил, для того, щоб вона могла справитись з своєю проблемою.

– Якби не психологія, психотерапія, то…

– В мене була мрія, бути хірургом, моя перша освіта – медична.

– Як Ви реагуєте на фразу: «Ти ж психолог»?

– Я так і відповідаю, так я психолог, а далі йду вже за ситуацією.

– Чи часто застосовуєте психологічні знання в житті? Чи корисними є ці навички?

– Ці навички є дуже корисними для мене. А в житті лише самі близькі не сприймають твоїх порад, твого бачення. Всі інші люди вдало користуються і вдячні.

– Як вдається поєднувати роботу і сім’ю? Є якийсь секрет?

– Психотерапія це життя. І роз’єднувати його не варто. Зараз мені вже точно не складно, але я пам’ятаю ті часи, коли діти були маленькі і коли це було дуже важко…

– Чи маєте ще якісь хобі?

– Так, маю. Я люблю вирощувати квіти, в мене є багато сортів фіалок. Взагалі квіти є дуже вдячними моїми клієнтами, бо коли вони цвітуть, то це якась найвища нагорода. Люблю готувати, пекти торти, десерти, вишиваю.

– Яким своїм професійним чи життєвим досягненням Ви найбільше пишаєтесь?

– Якось не задумувалась про досягнення. Думаю, що досягнення є кожен раз, коли є вдала терапевтична робота. А поза межами роботи – це моя сім’я. Це справді не просто, але на сьогоднішній день я маю двох дорослих синів, в мене добрий чоловік, я бабуся (моїй онуці скоро місяць). Моя мрія здійснилася, нарешті в мене є дівчинка. Я думаю, що це найбільше моє надбання.

– Продовжіть фразу: я почуваю себе щасливою, коли…

– Коли збуваються мої плани і мрії.

– А яка у Вас мрія?

– Я вже дуже давно мрію подорожувати. Я бачу, що люди так легко багато подорожують! Думаю, мені треба щось змінити в житті, щоб вона здійснилася. Дуже хочу в Прагу – це перше місце куди я поїду.

– Що б Ви сказали собі 15-тирічній?

– Ти сильна і мудра, і тобі все в житті вдасться.

– Що в житті найважливіше?

– Здоров’я.

– Чи є в Вас улюблений вислів, життєве кредо?

– Не кажи – не вмію, а кажи – навчуся.

– Ви багато досягнули в професійному плані. Чи є ще якісь професійні цілі?

– Так, в мене є нав’язлива ідея…(сміється). Я хочу більше працювати з парами. Планую почати проект групової роботи з сімейними парами.

– Де берете ресурс? Бо робота з людьми часто виснажує…

– Це піші прогулянки лісом. В мене біля дому є ліс, я люблю там гуляти. А ще сон і зустрічі з друзями.

– Скажіть кілька слів для тих, хто тільки починає свій шлях в психології, психотерапії…

– Це не легко і дуже відповідально, але це можливість зростання, з кожним клієнтом психотерапевт зростає…

– І кілька слів на завершення всім нашим читачам…

– Хотіла б сказати про цінність психотерапії, що ми не мусимо витримувати, вичікувати, що щось, колись пройде. Ми можемо звернутися до спеціалістів, які завжди вислухають, допоможуть і додадуть того ресурсу, завдяки якому можна вирішити свої проблеми.

Дякуємо, за відверту розмову.

Наталія Яковлєва успішно працює з такими питаннями як:
– Терапія сімейних пар;
– Корекція дитячих страхів, тривожності, агресивності, замкнутості, гіперактивності;
– Підліткові проблеми.
– Психологічний супровід при розлученнях.
– Психосоматичні порушення, втрата значущої людини.

Записатися на індивідуальну онлайн-консультацію до Наталії Яковлєвої, можна за номером: 067 4848 466


22 Жовтня, 2019