fbpx
Записатись

Як прийняти себе

Однією з цілей психотерапії є допомогти клієнтові стати «доброю мамою» чи «добрим татом» самому собі. І однією з найкращих стратегій для цього, є розвиток у нього здатності до самоприйняття та самопідтримки. Звісно, найкраще, якщо психолог підбирає вправи та техніки спеціально для вас. Але є одна вправа з методу ACT («Acceptance and Commitment Therapy»), яку можна виконувати самостійно. І чим частіше, тим краще. Тому я можу впевнено рекомендувати буквально кожному.

Це та вправа, яка допоможе вам впоратися зі стресом, тривогою, розчаруванням чи іншими переживаннями у складній для вас ситуації, а також сприятиме розвитку прийняття та доброзичливого ставлення до себе.

Нагадаю також, що:

1) Жодна вправа не працює, якщо ви її не виконуєте;

2) Краще тренуватися, на мілководді, аніж коли ви зіткнетеся з стресовою для себе ситуацією; 3) ну і краще один раз зробити, ніж десять раз почути.

Тож пропоную спробувати зробити вправу прямо вже, щоб дізнатися як вона працює. Для цього пригадайте якусь стресову ситуацію та зверніть увагу на свої переживання, які виникають, коли ви її пригадуєте. Це може бути як ситуація на роботі, так і з особистого життя.

Після цього зробіть усього чотири кроки:

1) Дотуліть праву руку собі до грудей та назвіть свої почуття зі словами: «Моя хороша/мій хороший, я бачу, як зараз тобі через цю ситуацію … (назвіть підходящу емоцію: тривожно, образливо, сумно, важко…)»

2) Приєднайтесь до загальнолюдськості. Для цього продовжіть: «Та я знаю, що всі люди іноді переживають щось схоже і якось з цим справляються».

3) Тепер скажіть собі слова прийняття та підтримки такі, які сказали би своїй дитині: «І я вірю, що ти також впораєшся. Я люблю тебе та будь-що буду тебе підтримувати».

4) І відчуйте те тепло, яке йде зараз від вашої руки до вашого серця.

Мар’яна Франко – психологиня, психотерапевтка, засновниця та керівниця Психологічної студії Сенс. Спеціалізується на індивідуальному консультуванні та психотерапії дорослих у методах: когнітивно-поведінкова терапія, схема-терапія, гештальт-терапія, та EMDR-терапія.

Записатися на консультацію до Мар’яни Франко, можна за номером: 067 4848 466.


17 Листопада, 2021