fbpx
Записатись

Як проходить перша консультація в психолога

Чи потрібно готуватись до першої консультації з психологом? Протягом всього життя людина часто проживає досвід чогось вперше: перше пробне заняття з музики чи малювання, перша співбесіда з працевлаштування, перша контрольна робота, перше заняття з водіння автомобілем, перше побачення… Так чи інакше в різний спосіб ми можемо готуватись))

Підготовка до першої консультації з психологом швидше полягає в тому, щоб клієнт: – ознайомився з локацією, де має проходити консультація і зміг вчасно прийти на зустріч (тривалість консультації зазвичай 50 хв, тож якщо клієнт запізнюється, то часу залишиться менше); – сформулювати проблему або запитання, щодо яких хоче отримати рекомендації психолога; – за бажанням клієнт може занотувати собі важливі речі про які хотів би поговорити; – а також під час самої консультації не забудьте поцікавитися у психолога його рекомендаціями, а якщо плануєте продовжити співпрацю – частотою, тривалістю терапії, а також методом, у якому працює ваш психотерапевт.

Більшість людей приходять на першу консультацію із запитом (проблемою, яку потребують вирішити). Але бувають випадки, коли людина приходить, бо хоче спробувати, дізнатися чи підійде їй психотерапевт чи метод терапії. Запиту як такого немає, просто друзі чи знайомі працюють з психологом, тож я також хочу піти до такого спеціаліста. Та й у сучасному світі звертатися до психолога та дбати про своє ментальне здоров’я стає такою ж хорошою звичкою, як підтримка свого фізичного здоров’я. У мене було декілька таких випадків в роботі, тим не менше під час першої консультації після первинного інтерв’ю ми з клієнтом виходили на тему проблеми, яку він хотів подосліджувати і як ціль – вирішити. Звичайно, ми психологи завжди маємо подбати про екологічнічть та підтримуючу атмосферу, щоб клієнт міг себе вільно почувати.

Оксана Міраі – психологиня, психотерапевтка Психологічної студії «Сенс». Спеціалізується на індивідуальному консультуванні та психотерапії дорослих у методі Когнітивно-поведінкової терапії, схема-терапії, а також Символ-драми.

Записатися на консультацію до Оксани Міраі, можна за номером: 067 4848 466.

 


30 Серпня, 2021