fbpx
Записатись

Як обрати психолога: вік і досвід

Обираючи собі фахівця, ми хочемо потрапити до найкращого і можемо мати багато критеріїв, за якими будемо здійснювати вибір. Якщо говорити про вік психолога, то, навряд чи, цей показник можна брати за визначальний. Адже вік – це не завжди про мудрість, і навички зрілого фахівця не вимірюються у кількості прожитих років. Замість категорії «вік», вартує дізнатися, яка освіта у психолога та в якому методі він працює, як часто проходить підвищення своєї кваліфікації та додаткові навчання, чи має досвід власної терапії, які відгуки у цього психолога.

Саме досвід фахівця є важливим критерієм, адже чим більше терапевт практикує, тим вправнішим стає. Тож, коли обираєте собі терапевта, звертайте увагу не лише на його досвід загалом, а більше на його досвід роботи саме з вашим запитом. Що ми маємо у підсумку? Щодо віку, найкраще обирати фахівця, вік якого буде вам найбільш комфортним. Якщо ви відчуваєте, що не зможете довіритися молодому психологу, то оберіть більш зрілого, і навпаки, вам відчувається, що старший спеціаліст вас не зрозуміє – зверніться до того, хто є в одній із вами віковій категорії. Важливо також, щоб у психолога був досвід роботи із проблемами, схожими до тих, з якими ви маєте намір розбиратися в терапії.

А також, під час консультації, якщо вам щось незрозуміло або ви маєте певні сумніви – запитуйте психолога про те, що вас хвилює, уточнюйте і просіть, хай фахівець пояснить вам детальніше як він працює чи як працює метод, у якому він практикує. Можливо саме ці відповіді допоможуть вам зрозуміти, чи це та людина, з якою ви готові пройти шлях до вирішення ваших труднощів.

Анастасія Бойко – практичний психолог, консультант у напрямку когнітивно-поведінкової терапії. Спеціалізується на індивідуальному консультуванні та психотерапії дорослих.

Записатися на консультацію до Анастасії Бойко, можна за номером: 067 4848 466.


19 Серпня, 2021