Друзі, багато з вас цікавиться темою стосунків, а особливо відносинами між чоловіком та жінкою. Тож ми підготували для вас підбірку з відео, де ви знайдете відповіді на найбільш актуальні питання щодо стосунків.
“Залежно від того, які стосунки ми навчилися вибудовувати у своєму ранньому дитинстві з батьками та близькими, у дорослому віці ми будемо вибудовувати схожу поведінку, тільки уже зі своїм партнером, у своїй сім’ї і більш того, навіть зі самим собою” – про це свідчить теорія прив’язаності Джона Боулбі. Саме вона за останні сорок років змінила сучасні підходи до виховання дітей та пояснила поведінку чоловіків та жінок у стосунках. Детальніше про теорію прив’язаності та які типи прихильності існують дивіться у відео з нашою психологинею Мар’яною Франко.
Першу модель стосунків ми отримуємо у своїй батьківській сім‘ї, зі ставлення батьків до дитини. Мама є першою моделлю світу, прототипом, через який дитина досліджує та пізнає світ. І яким буде цей світ – безпечним чи тривожним місцем, багато у чому залежить від того раннього досвіду стосунків, які переживає дитина у взаємодії з матір’ю. І добре, якщо в дитинстві нам таки вдається вибудувати безпеку прив’язаність і ми дізнаємося, що світ таки може бути безпечним та люблячим місцем. Саме у цьому випадку, у дорослому віці ми будемо вибирати партнера, який даруватиме любов, турботу та прийматиме нас з усіма нашими недоліками.
Що таке безпечна прив’язаність та як впливають на стосунки різні типи прив’язаностей у партнерів – дивіться у відео у “Блозі психотерапевтки” на Youtube.
Тривалість відео: 9 хв
Посилання: https://youtu.be/zkRN57Oe50Q
Це тип прихильності, де у силу різних причин (депресія у мами, батьки постійно на роботі) дитина, щоб так часто не переживати біль і втрату стосунку, обирає шлях відсторонення. Така дитина у дорослому віці також як правило обиратиме шлях відсторонення або й припинення стосунків, у разі виникнення найменших проблем, аніж продовжить за них боротися.
Детальніше про це поговоримо у відео з психотерапевткою Мар’яною Франко. Також відповімо на питання: чи є неправильні типи прив’язаностей? Чи можливо змінити тип прив’язаності у дорослому житті?
Тривалість відео: 7 хв
Посилання: https://youtu.be/0QKw-jPMhaw
100500 дзвінків своєму партнеру на день – це норма для вас? Ви не знаєте, що очікувати від себе самого? У нашому відео поговоримо про два типи прив’язаності, маючи які, людям найскладніше будувати стосунки. Чому так трапляється та чи можна щось із цим зробити, розкаже психологиня та травматерапевтка Мар’яна Франко.
Тривалість відео: 7 хв
Посилання: https://youtu.be/aN8We7Bc-eoм
Щоб більше розібратися з типами прив’язаності та докопатися до істини рекомендуємо переглянути відео-пояснення про цікавий експеримент з дітьми «Незнайома ситуація» разом з Мар’яною Франко.
Тривалість відео: 11 хвилин
Посилання: https://youtu.be/_PhOkbCddnI
Запам’ятайте, немає неправильних типів прив’язаності у стосунках, наша природа подбала про адаптацію нашого типу прив’язаності до середовища, куди ми потрапили.
Тип прив’язаності можна змінити з люблячим та надійним партнером, і завдяки цьому змінювати свій світогляд. Батьки, партнер і психотерапевт є найбільш значущими людьми у нашому житті, які здатні змінити наш погляд на стосунки.
Якщо у вам ніяк не вдається побудувати міцні взаємини, то запитайте себе: «що я можу зробити такого, що роблять люди з надійним типом прив’язаності, щоб побудувати надійні стосунки?» Адже хороше запитання завжди містить половину відповіді.
Чи помічали ви, що періодично після кількох невдало сказаних слів, у вашій парі одразу відбуваються конфлікти? Про те, яких фраз варто уникати в розмові з партнером, аби не зіпсувати стосунки, розповімо у відео.
Тривалість: 6 хв
Посилання: https://youtu.be/ydV7mMYEvwo
Продовжуючи досліджувати цю проблему ми хочемо детальніше розкрити тему конфліктних ситуацій, які іноді трапляються з усіма нами. Ми можемо вступати у суперечки або обирати шлях уникнення конфліктів. У яких випадках уникнення може бути корисним та як це краще зробити, дивіться у новому відео.
Тривалість: 6 хв
Посилання: https://youtu.be/ekKI7ssXdus
Дуже актуальне і та болюче питання для багатьох. Усі ми пережили або переживаємо стан гострого стресу. Наше життя за останніх півроку кардинально змінилося: хтось почав більше працювати, хтось більше не може побути наодинці достатню кількість часу, і ми усі мусимо пристосовуватись до нових умов життя під час війни.
Усі люди на нервах, хтось більше, хтось менше, і всі немов обпечені цією війною. А конфлікти ще додатково забирають багато енергії та псують стосунки з рідними. Як уникнути зайвих непорозумінь та зберегти відносини з близькими, дивіться відео у блозі психотерапевтки.
Тривалість: 6 хв.
Посилання: https://youtu.be/NJf2cisGLC0
Як каже Мар’яна Франко: «Немає поганих людей, є неправильно підібрана дистанція» .
Всі ми буваємо і сильними, і слабкими. Коли є можливість почувати себе у безпеці поруч з партнером саме тоді, коли ти у вразливому стані, або ж коли у вразливому стані ваш партнер – це щастя в стосунках, адже тут розвиток та стабільність з’єднуються в одне ціле.
Пам’ятайте, що проблеми бувають в усіх пар, адже психологія відносин між чоловіком і жінкою ніколи не була простою, і якщо ви не можете самостійно вирішити проблему чи знайти відповіді на запитання, зверніться до психологічної студії “Сенс”, кваліфіковані психологи якої допоможуть побудувати здорові та стабільні стосунки, спершу з собою, а потім і з Вашим партнером.
Матеріал підготувала, Психологічна студія Сенс.
Найближчим часом з вами буде контактувати наша адміністратор, узгодить всі деталі та відповість на питання