fbpx
Записатись

ПРИТЧА ПРО МЕТУ

Одного чарівного весняного ранку в гірському лісі почувся легкий шум. Це був початок створення нового струмка, який взяв на себе величезну місію. Своєю метою він вважав омити якомога більше земель, зволожити якомога більше полів, напоїти якомога більше людей, звідати більше територій і дивовижних місць.

 

Протягом довгого часу струмок прикладав неймовірні зусилля, і поступово він став потужною річкою, яка простягалась кілометрами. Вона бачила розквітаючі поля, долала водоспади і гори, напувала спраглих мандрівників та лісових мешканців. Але навіть в цей момент вона не відчувала себе річкою, і завжди вірила, що їй ще дуже далеко до досягнення своєї справжньої мети.

 

Все змінилося в один прекрасний день, коли до річки злетіла ластівка. Її крила відблискували на сонці, і вона подарувала річці слова, що звучали як музика: “Яка красива могутня річка, я пролітаю повз тебе уже довго і насолоджуюсь твоєю величчю”.

 

Річка, нарешті, відчула себе піднесеною цими словами. Однак, вона не зрозуміла, чому ластівка назвала її величною.

“Я лише струмок, одного дня я стану річкою, про яку ти говориш”, відповіла річка, прагнучи досягнути більшого.
“Можливо тобі варто подивитись навколо і ти побачиш те, що бачу я?”, промовила ластівка.
“Ні,” відповіла річка, “я не можу зупинитись, бо я не стану річкою, якщо не рухатимусь вперед”.
“Але ти все життя рухаєшся вперед і продовжуватимеш, бо такою ти є, цим ти особлива”, сказала ластівка. “Ти не повинна зупинятись, але тобі більше не потрібно прикладати так багато зусиль, ти не перестанеш бути річкою, якщо оглядатимешся навколо та насолоджуватимешся тим, що тебе оточує, та ким ти є”.

 

Річку дуже вразили ці мудрі слова. І вона зрозуміла, що істинна мета полягає не лише в досягненні величезних водних просторів, а в радості від подорожі, від того, як вона долала свій шлях. І в один момент вона відчула, що вже давно стала річкою, якою завжди мріяла стати, досягла того, чого хотіла все життя.

 

Так, річка продовжила свій шлях, рухаючись вперед, але тепер вона цінувала кожен його момент, даруючи життя всім навколо себе.

 

Інколи ми настільки поглиблюємося у свої цілі, що забуваємо насолоджуватися дорогоцінними моментами нашого шляху. Часом ми прагнемо досягти своєї мети, але завжди відчуваємо, що ще не “достатньо”.

 

Але важливо не пропустити момент, коли твоє життя абсолютно змінилось, а ти цього навіть не помітив.

 

Автор: Наталія Осадца.

Матеріал підготувала: Психологічна Студія Сенс
Тел: 067 4848 466.

4 Жовтня, 2023