Як розпізнати розлади харчової поведінки у себе чи близької людини, що про це говорить психологія і головне – де є межа між бажанням гарно виглядати і коли вже починається розлад?
В основі розладів харчової поведінки (РХП) лежить надмірна стурбованість своїм зовнішнім виглядом і основний симптом – нав’язливе бажання схуднути. Людина починає виснажувати себе дієтами, рахує калорії, щоб схуднути, не зважаючи на свою нормальну вагу. Коли починаються зриви та споживається велика кількість їжі, то відбувається компенсаторна поведінка – вживання діуретиків, або як покарання виконуються надмірна кількість вправ.Надмірне схуднення зазвичай пояснюють відсутністю апетиту, болем у шлунку чи кишківнику та іншими часто надуманими причинами.
Коли ми маємо справу з симптомами анорексії, то можемо помітити наступне:
Через виснажливі дієти, фізичні вправи, починаються труднощі з здоров’ям: надмірне чутливість до холоду, або ж надмірний ріст волосся, щоб тіло могло обігріти себе; випадіння волосся на голові, ламкість нігтів та крихкість кісток; припинення менструацій.
При булімії людина, навпаки, споживає неконтрольовано велику кількість їжі. Опісля може надовго зникати в ванній кімнаті та блювати, щоб відчути полегшення. Не всі використовують очисну поведінку, тому можуть вживати діуретики та сечогінні ліки. Як покарання відбувається обмеження себе в їжі та голодування, але потім все знову починається по колу.
Якщо ви помітили в себе, або ж у близької людини певні симптоми, зверніться по домогу до психолога чи психотерапевта, який спеціалізується працює на проблемах розладив харчової поведінки.
Оксана Круц – психологиня, психотерапевтка Психологічної студії «Сенс». Спеціалізується на індивідуальному консультуванні та психотерапії дорослих у методі когнітивно-поведінкової терапії, арт-терапії, а також символ-драми.
Записатися на консультацію до Оксани Круц, можна за номером: 067 4848 466.
Найближчим часом з вами буде контактувати наша адміністратор, узгодить всі деталі та відповість на питання