fbpx
Записатись

Негативний досвід психотерапії. Що робити?

Негативний досвід психотерапії – достатньо актуальна проблема, про яку часто говорять клієнти. Вони або пережили самі такий досвід або почули негативні враження від іншої людини. Після такого може виникати розчарування, недовіра чи страх до психотерапії. І коли людина й справді відчуває потребу у терапевтичній допомозі, то ще довго може не наважитись звернутись до психотерапевта. Тоді проблема не вирішується і ситуація не покращується.

В житті, насправді, жодна людина не застрахована від негативного досвіду. Це стосується не лише терапії – у пошуку хорошого лікаря, репетитора, інструктора з водіння автомобілем, партнера у бізнесі, друга чи коханої людини ми також стикаємося з цією проблемою. Але якщо ми таки хочемо вивчити англійську чи навчитися водити автомобіль, до прикладу, то швидше будемо обирати іншого фахівця, якщо попередній, як ми кажемо, «не зайшов» нам з різних причин.

Що ж робити, коли є негативний досвід у терапії? Не боятись зайнятись пошуком іншого психотерапевта. Тут варто звертати увагу на досвід психолога, на його статті чи заходи, які проводить, на відгуки клієнтів. Важливо розуміти, що ПСИХОТЕРАПЕВТ НЕ НЕСЕ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА РОБОТУ ІНШОГО ПСИХОТЕРАПЕВТА. Він повинен дотримуватись професійної етики, розуміння меж своєї компетентності та всім серце любити свою роботу: супроводжувати та направляти клієнта у терапії, змінюючи його «спустошуюче відчуття безнадії» на «зцілююче відчуття свободи».

Оксана Міраі – психологиня, психотерапевтка Психологічної студії «Сенс». Спеціалізується на індивідуальному консультуванні та психотерапії дорослих у методі Когнітивно-поведінкової терапії, схема-терапії, а також Символ-драми. Записатися на консультацію до Оксани Міраі, можна за номером: 067 4848 466.

 

 


30 Серпня, 2021