fbpx
Записатись

Коли варто змінити психотерапевта?

Коли ви тільки звертаєтеся до психотерапевта, то на початку терапії фахівець протягом 2-3 сесій проводить діагностичні консультації. Адже він має познайомитися з вами, зрозуміти ваш істинний запит. Протягом цих кількох сесій ви ще не є в терапії, тому ви можете змінити психолога.

Якщо ви не впевнені і хочете обрати між кількома методами психотерапії чи хочете знайти хорошого психолога саме для вас, то цілком в порядку, відвести певний час на пошуки “свого” спеціаліста. Для цього можна звернутися на одну-дві консультації до кожного і лише після цього обрати з ким хочете працювати у психотерапії. Але пам’ятайте, що не завжди можливо оцінити чи підходить вам фахівець за один раз, адже протягом цих кількох сесій тільки будується стосунок між вами. Інколи, згідно домовленості терапевт та клієнт протягом 10 сесій працюють над вирішенням кокретної проблеми і також вирішують чи підходить даний напрямок терапії і чи будуть вони працювати далі.

Також варто пам’ятати, що кожен психотерапевт обирає для себе спеціалізацію – з якими темами він працює, а які йому на даний час не під силу. Тому фахівець теж має право відмовитися з вами працювати, якщо ваш запит не входить в цей перелік тем, на яких психолог спеціалізується. І це в жодному разі не означає, що ви поганий чи безнадійний клієнт. У цьому питанні варто довіряти фахівцю, адже таким чином, терапевт економить ваш час та кошти. Якщо ж раптом ви помітите, що змінюєте досить часто одного психотерапевта на іншого, то ось тут важливо задуматися чому саме так відбувається? Можливо це може бути гарним запитом на психотерапію.

Оксана Круц – психологиня, психотерапевтка Психологічної студії «Сенс». Спеціалізується на індивідуальному консультуванні та психотерапії дорослих у методі когнітивно-поведінкової терапії, арт-терапії, а також символ-драми.

Записатися на консультацію до Оксани Круц, можна за номером: 067 4848 466.


9 Вересня, 2021