Що би ви не робили, навколо вас завжди будуть ті, хто вас підтримає (лайкери), ті, хто вас буде критикувати (хейтери) і ті, кому до вас всеодно.
Хейтер звичайний (з aнгл. hate – ненависть) – це той, чиєю метою хейтити, тобто неприязно критикувати в активний чи пасивний спосіб (таке собі емоційне випорожнення). А звичайний, тому що, як правило, такий хейтер не переслідує якоїсь надзвичайної мети. Просто хейтить, бо для нього це самий простий метод підвищення власної самооцінки. Опустив іншого і сам почуваєшся вищим.
Тішить те, що присутність поблизу вас хейтерів звичайних є вірною прикметою того, що ви щось справді робите – адже, як то кажуть, – нічого не зробиш, не прославишся))
Найнеприємнішим є те, що хейтери звичайні зазвичай накидують гівна на вентилятора, а прибирати це все доводиться вам.
Цих хейтерів ваблять люди, які роблять свою справу, як вампірів пульсація сонної артерії. Адже приєднатись і критикувати чужу роботу завжди легше ніж самим працювати.
Алгоритм хейтера звичайного простий: раптово з’являєшся, вказуєш іншому, що він зробив не так, а сам швиденько щезаєш, поки, не дай боже, тебе не попросили зробити краще.
А якщо жертва хейтерства раптом протестує, вказуєш, що ти мав самі благі наміри, які вона не оцінила, закочуєш очі і йдеш в гніві праведному. Все. Ти весь в білому. Найгірше, коли хейтерами виявляються наші рідні та близькі.
Як же ж вчасно визначити і нейтралізувати хейтера звичайного?
Є один простий та перевірений спосіб. Попросіть того, хто вас критикує допомогти вам зробити те, за що він вами незадоволений: зробити проект, провести захід чи переговори, написати статтю чи заробити грошей.
Людина, яка щиро вболіває за вас від того шкоди не буде – вона з радістю вам допоможе.
Якщо ж при перших пропозиціях долучитись до роботи, такий добродій кудись розчиняється, як темрява від перших сонячних променів, – ви однозначно десь підхопили хейтера звичайного.
Замість епілогу
«Якщо ви бачите, що я щось роблю не так, навчіть як зробити краще, а не критикуйте.»
Мар’яна Франко – психологиня, психотерапевтка Психологічної студії “Сенс”, тренерка з розвитку емоційного інтелекту Львівська Школа Емоційного Інтелекту
Записатися на індивідуальну онлайн-консультацію до Мар’яни Франко можна за телефоном: 067 4848 466
Найближчим часом з вами буде контактувати наша адміністратор, узгодить всі деталі та відповість на питання