fbpx
Записатись

ЯК ПРАЦЮЄ ГЕШТАЛЬТ-ТЕРАПІЯ

Що таке Гештальт?

Гештальт – німецьке слово «geshtalt» у всьому світі вживається без перекладу, адже це об’ємне поняття, яке означає «надавати форму, створювати структуру, фігуру, конфігурація частин, яка створює цілісний образ».

Що таке Гештальт-терапія?

Гештальт-терапія – напрямок спрямований на те, щоб людина навчилася розбиратися в собі, усвідомлювати всі витоки та причини свого внутрішнього дискомфорту та навчитись краще вибудовувати стосунки з собою, з іншими та зі світом. Нам неодноразово доводилося чути такий вислів як: «мені треба закрити гештальт» або «я маю незакриті гештальти в цій темі».

Незакритий гештальт – це актуальна, не вирішена особистісна потреба людини, котра не мала місця чи можливості бути задоволеною в той чи інший період чи момент життя. До прикладу, молода пара пройшла через розлучення, але один з партнерів досі не прожив і не відпустив минулі стосунки, не проговорив емоції чи почуття, котрі були важливими в парі на той момент. Саме тому Гештальт-терапія спрямована на усвідомлення, її основний фокус уваги направлений на переживання, відчуття, емоції та невирішені потреби, які за ними стоять.

Кому найкраще підійде Гештальт-терапія?

Оскільки головний фокус Гештальту на потребах та почуттях, цей підхід найкраще підійде тим, хто хоче навчитися усвідомлювати власні бажання, не може зрозуміти власні потреби, постійно застрягає в минулому або фантазує про уявне майбутнє, тривожиться з приводу неусвідомлених страхів чи бажань, проживає внутрішній конфлікт.

З якими запитами найкраще працює гештальт-терапія?

Гештальт працює у великій мірі з емоційною сферою клієнта, з різного роду емоційними труднощами, саме тому він буде актуальним якщо у вас присутні: пригнічені емоції, замкнутість, скутість, мінливий настрій, відсутність емоцій, спалахи агресії, депресивні стани, страхи і фобії, почуття провини, ревнощі, напади смутку, переживання горя, конфлікти і конфліктна поведінка, зради, втрати, травматичні події, складнощі в соціалізації та близьких стосунках, пошук свого шляху і покликання, самореалізація тощо.

Які обмеження методу?

Гештальт-терапія не працює з психотичними станами, пограничними розладами особистості. Також, цей метод часто потребує очної роботи.

Тож, метод Гештальт-терапії, найбільше підійде для людей, які стали на шлях особистісного розвитку, зацікавлені у розвитку своєї особистості та стосунків, готові брати на себе відповідальність та стати автором свого життя та майбутнього.

Хто з спеціалістів студії Сенс працює у напрямку гештальт-терапії:

Мар’яна Франко
Юліана Собчук
Лев Рудий

©Юліана Собчук – практичний психолог, консультант в напрямку гештальт-терапії Студії «Сенс».

Для запису на консультацію, звертайтесь за номером: 067 4848 466.

 


8 Листопада, 2022