Гештальт – німецьке слово «geshtalt» у всьому світі вживається без перекладу, адже це об’ємне поняття, яке означає «надавати форму, створювати структуру, фігуру, конфігурація частин, яка створює цілісний образ».
Гештальт-терапія – напрямок спрямований на те, щоб людина навчилася розбиратися в собі, усвідомлювати всі витоки та причини свого внутрішнього дискомфорту та навчитись краще вибудовувати стосунки з собою, з іншими та зі світом. Нам неодноразово доводилося чути такий вислів як: «мені треба закрити гештальт» або «я маю незакриті гештальти в цій темі».
Незакритий гештальт – це актуальна, не вирішена особистісна потреба людини, котра не мала місця чи можливості бути задоволеною в той чи інший період чи момент життя. До прикладу, молода пара пройшла через розлучення, але один з партнерів досі не прожив і не відпустив минулі стосунки, не проговорив емоції чи почуття, котрі були важливими в парі на той момент. Саме тому Гештальт-терапія спрямована на усвідомлення, її основний фокус уваги направлений на переживання, відчуття, емоції та невирішені потреби, які за ними стоять.
Оскільки головний фокус Гештальту на потребах та почуттях, цей підхід найкраще підійде тим, хто хоче навчитися усвідомлювати власні бажання, не може зрозуміти власні потреби, постійно застрягає в минулому або фантазує про уявне майбутнє, тривожиться з приводу неусвідомлених страхів чи бажань, проживає внутрішній конфлікт.
Гештальт працює у великій мірі з емоційною сферою клієнта, з різного роду емоційними труднощами, саме тому він буде актуальним якщо у вас присутні: пригнічені емоції, замкнутість, скутість, мінливий настрій, відсутність емоцій, спалахи агресії, депресивні стани, страхи і фобії, почуття провини, ревнощі, напади смутку, переживання горя, конфлікти і конфліктна поведінка, зради, втрати, травматичні події, складнощі в соціалізації та близьких стосунках, пошук свого шляху і покликання, самореалізація тощо.
Гештальт-терапія не працює з психотичними станами, пограничними розладами особистості. Також, цей метод часто потребує очної роботи.
Тож, метод Гештальт-терапії, найбільше підійде для людей, які стали на шлях особистісного розвитку, зацікавлені у розвитку своєї особистості та стосунків, готові брати на себе відповідальність та стати автором свого життя та майбутнього.
– Мар’яна Франко
– Юліана Собчук
– Лев Рудий
©Юліана Собчук – практичний психолог, консультант в напрямку гештальт-терапії Студії «Сенс».
Для запису на консультацію, звертайтесь за номером: 067 4848 466.
Найближчим часом з вами буде контактувати наша адміністратор, узгодить всі деталі та відповість на питання