Це, схожа на магію вправа, яку важко сприймати серйозно. Але опитувальник розроблений 20 років тому американським психологом Артуром Ароном дійсно здатний (заново) запалити серця менше ніж за годину!
Спробуйте і переконайтесь самі. Минулого року газета The New York Times опублікувала свідчення Менді Лен Кетрон (Mandy Len Catron). Вона розповідала, як закохалась за декілька годин в свого колегу по факультету, якого обрала в якості піддослідного кролика, відповідаючи з ним на запитання, які запропонував американський психолог Артур Арон. Якщо Менді Лен Кетрон та її партнер вже були закохані один в одного, жоден з них цього не усвідомлював, поки вони не дійшли до 36-го запитання і не замовкли на довгих чотири хвилини.
Як і багато інших відкриттів,«опитувальник, який може змусити закохатись», результат щасливої випадковості.В 1997 році Артур Арон (Arthur Aron), професор університету Стоуні Брук (США), досліджував близькі стосунки, він придумав вправу, яка змушує зблизитись двох незнайомих людей.
Результат перевершив усі очікування, одна з «піддослідних пар» студентів одружилася через пів року. Вона стала першою в довгій верениці закоханих.
Побачити новими очима.
Артур Арон, зрозумів, що частково відкрив таємницю кохання, вразливість та інтимні зізнання створюють обстановку, в якій легко розгорається полум’я почуттів. Але з однією обмовкою: опитувальник викликає закоханість лише в тих, хто вже обрав один одного, свідомо чи ні, це не дивно, коли безсвідоме двох розпізнає та обирає одне одного, залишається шанс інтересу перетворитися на почуття.
В ході експерименту стало зрозуміло, що опитувальник може «зводити», і не тільки закоханих, але й друзів. З моменту публікації статті в «The New York Times», свідчень стає все більше. Історії кохання, дружби, примирення… Їх стільки, що Менді Лен Кетрон готує книгу на цю тему Проект Лав Сторі (The Love Story Project). Заінтриговані, ми попросили у психоаналітика Софі Кадален (Sophie Cadalen), спеціаліста з стосунків у парі, поділитися з нами своєю думкою: «Я була здивована, – зізнається вона, – тому, що мало на які запитання могла відповісти швидко. Дати короткі відповіді виявилось складно. Сила цієї вправи мабуть в тому, що вона виводить нас з рівноваги. Змушує нас сумніватися, вибирати. Але те, що нас визначає як особистість – це саме запитання, а не відповіді. Опитувальник дозволяє нам вловити саме той момент, коли ми особливо близькі до себе справжніх»
Виявити свою вразливість.
На думку психоаналітика, близькі стосунки виникають тут швидше не в результаті обміну інтимними зізнаннями, а завдяки тому, що двоє оголюють свою слабкість. «Ось чому – продовжує вона – цей опитувальник ефективний і для вже сформованих пар. З часом ми приходимо до переконання, що прекрасно знаємо один одного і це вбиває почуття кохання. Запитання цікаві тим, що змушують нас знову помітити дивні і незнайомі сторони іншого, коли для нас виявляються сюрпризом його відповіді, паузи, емоції. Вони ставлять нас в ситуацію невпевненості, саме це відсторонення робить нас бажаними і будить бажання в нас самих».
Софі Кадален як і Менді Лен Кетрон, пояснює, що ця вправа, тільки будить приспане чи неусвідомлене любовне почуття, але не створює його. На наше щастя, любов ще не навчились виготовляти в лабораторіях.Виділіть приблизно годину в спокійному місці. Відповідайте на запитання по черзі, говоріть з відкритою душею, не робіть записів, не коментуйте відповідей партнера. Будьте якомога відвертіші. Від першої і третьої частини запитальника ступінь інтимності зростає, можна робити паузи між частинами. В кінці чотири хвилини дивіться один одному в очі.
СЕРІЯ № 1
СЕРІЯ №2
СЕРІЯ №3
«To Fall in Love with Anyone, Do This», nytimes.com Автор книги «Любить без инструкций» («Aimer sans mode d’emploi», Eyrolles, 2014).
Джерело: http://www.psychologies.ru/couple/my-vmeste/36-voprosov-chtobyi-snova-vlyubitsya/
Найближчим часом з вами буде контактувати наша адміністратор, узгодить всі деталі та відповість на питання