fbpx
Записатись

36 запитань, щоб (знову) закохатись.

Це, схожа на магію вправа, яку важко сприймати серйозно. Але опитувальник розроблений 20 років тому американським психологом Артуром Ароном дійсно здатний (заново) запалити серця менше ніж за годину!

Спробуйте і переконайтесь самі. Минулого року газета The New York Times опублікувала свідчення Менді Лен Кетрон (Mandy Len Catron). Вона розповідала, як закохалась за декілька годин в свого колегу по факультету, якого обрала в якості піддослідного кролика, відповідаючи з ним на запитання, які запропонував американський психолог Артур Арон. Якщо Менді Лен Кетрон та її партнер вже були закохані один в одного, жоден з них цього не усвідомлював, поки вони не дійшли до 36-го запитання і не замовкли на довгих чотири хвилини.

Як і багато інших відкриттів,«опитувальник, який може змусити закохатись», результат щасливої випадковості.В 1997 році Артур Арон (Arthur Aron), професор університету Стоуні Брук (США), досліджував близькі стосунки, він придумав вправу, яка змушує зблизитись двох незнайомих людей.

Результат перевершив усі очікування, одна з «піддослідних пар» студентів одружилася через пів року. Вона стала першою в довгій верениці закоханих.

Побачити новими очима.

Артур Арон, зрозумів, що частково відкрив таємницю кохання, вразливість та інтимні зізнання створюють обстановку, в якій легко розгорається полум’я почуттів. Але з однією обмовкою: опитувальник викликає закоханість лише в тих, хто вже обрав один одного, свідомо чи ні, це не дивно, коли безсвідоме двох розпізнає та обирає одне одного, залишається шанс інтересу перетворитися на почуття.

В ході експерименту стало зрозуміло, що опитувальник може «зводити», і не тільки закоханих, але й друзів. З моменту публікації статті в «The New York Times», свідчень стає все більше. Історії кохання, дружби, примирення… Їх стільки, що Менді Лен Кетрон готує книгу на цю тему Проект Лав Сторі (The Love Story Project). Заінтриговані, ми попросили  у психоаналітика Софі Кадален (Sophie Cadalen), спеціаліста з стосунків у парі, поділитися з нами своєю думкою: «Я була здивована, – зізнається вона, – тому, що мало на які запитання могла відповісти швидко. Дати короткі відповіді виявилось складно. Сила цієї вправи мабуть в тому, що вона виводить нас з рівноваги. Змушує нас сумніватися, вибирати. Але те, що нас визначає як особистість – це саме запитання, а не відповіді. Опитувальник дозволяє нам вловити саме той момент, коли ми особливо близькі до себе справжніх»

Виявити свою вразливість.

На думку психоаналітика, близькі стосунки виникають тут швидше не в результаті обміну інтимними зізнаннями, а завдяки тому, що двоє оголюють свою слабкість. «Ось чому – продовжує вона – цей опитувальник ефективний і для вже сформованих пар. З часом ми приходимо до переконання, що прекрасно знаємо один одного і це вбиває почуття кохання. Запитання цікаві тим, що змушують нас знову помітити дивні і незнайомі сторони іншого, коли для нас виявляються сюрпризом його відповіді, паузи, емоції. Вони ставлять нас в ситуацію невпевненості, саме це відсторонення робить нас бажаними і будить бажання в нас самих».

Софі Кадален як і Менді Лен Кетрон, пояснює, що ця вправа, тільки будить приспане чи неусвідомлене любовне почуття, але не створює його. На наше щастя, любов ще не навчились виготовляти в лабораторіях.Виділіть приблизно годину в спокійному місці. Відповідайте на запитання по черзі, говоріть з відкритою душею, не робіть записів, не коментуйте відповідей партнера. Будьте якомога відвертіші. Від першої і третьої частини запитальника ступінь інтимності зростає, можна робити паузи між частинами. В кінці чотири хвилини дивіться один одному в очі.

СЕРІЯ № 1

 1. Якби ви могли запросити когось на вечерю (близьку людину, померлого родича, знаменитість), кого б ви вибрали?
 2. Чи хотіли б ви бути знаменитим? В чому?
 3. Перш ніж зробити дзвінок, вам трапляється репетирувати свою репліку? Чому?
 4. Яким би був для вас ідеальний день?
 5. Коли ви останній раз співали на самоті? А для когось іншого?
 6. Якби ви могли прожити до 90 років і в останні 60, зберегти або розум, або тіло 30-ти річного, що б ви обрали?
 7. У вас є таємне передчуття того, як ви помрете?
 8. Назвіть три якості, які по вашому є і у вас, і у вашого партнера.
 9. За що ви відчуваєте найбільшу вдячність?
 10. Якби ви могли, що б ви змінили в тому, як вас виховували?
 11. За 4 хвилини розкажіть партнеру історію вашого життя настільки детально, наскільки це можливо.
 12. Якби ви могли прокинутись завтра володіючи якимось вмінням чи здатністю, що б це було?

СЕРІЯ №2

 1. Якби магічний кристал міг відкривати вам правду, про що ви б хотіли дізнатись?
 2. Чи є щось, що ви вже давно мрієте зробити? Чому ви ще не зробили цього?
 3. Яке найбільше досягнення в вашого життя?
 4. Що в дружбі для вас найбільш цінне?Я
 5. кий ваш найдорожчий спогад?
 6. Який ваш найжахливіший спогад?
 7. Якби визнали, що помрете через рік, що б ви змінили в тому, як живете? Чому?
 8. Що для вас означає дружба?
 9. Яку роль любов і ніжність відіграють у вашому житті?
 10. По черзі називайте партнеру його позитивні якості (обмінюючись п’ятьма характеристиками).
 11. В вашій сім’ї стосунки теплі і близькі?
 12. Що ви відчуваєте у зв’язку з вашими стосунками з матір’ю?

СЕРІЯ №3

 1. Складіть, кожен по три твердження, вірних для вас обох. Наприклад, «Ми вдвох зараз відчуваємо…».
 2. Продовжіть фразу: «Я б хотів, щоб був хтось, з ким можна розділити…».
 3. Якби ви збирались стати близьким другом для вашого партнера, що б ви йому розповіли, що він, на вашу думку, має про вас знати?
 4. Розкажіть партнеру, що вам подобається в ньому, говоріть прямо, вимовляйте речі, які ви б не могли сказати випадковому знайомому.
 5. Поділіться з вашим партнером неприємною ситуацією, або незручним моментом з вашого життя.
 6. Коли ви останній раз плакали при комусь? А на одинці?
 7. Розкажіть своєму партнеру, що ви вже зараз цінуєте в ньому, (в ній).
 8. По вашому, яка тема надто серйозна, щоб жартувати про це?
 9. Якби ви повинні були померти сьогодні до кінця дня, ні з ким не поговоривши, про що несказане, ви б більше всього жаліли? Чому ви ще не сказали цього?
 10. Ваш будинок, зі всім майном загорівся. Після спасіння ваших близьких, а також домашніх тварин, у вас є час, щоб забігти в дім і врятувати ще щось від вогню. Що б ви взяли? Чому?
 11. Смерть кого, з членів вашої сім’ї, розстроїла б вас більш за все? Чому?
 12. Поділіться особистісною проблемою і спитайте партнера, як він би впорався з нею, потім спитайте, що він думає, про ваші почуття стосовно цієї проблеми.

«To Fall in Love with Anyone, Do This», nytimes.com Автор книги «Любить без инструкций» («Aimer sans mode d’emploi», Eyrolles, 2014).

Джерело: http://www.psychologies.ru/couple/my-vmeste/36-voprosov-chtobyi-snova-vlyubitsya/


13 Квітня, 2019