fbpx
Записатись

20 неймовірно точних законів Грейс

1. ЗАКОН ОБНУЛЕННЯ.
Мозку необхідно обнулення. Якщо ви повернулися додому і ледве тримаєтесь на ногах, а зроблено лише чотирнадцять справ з двадцяти восьми запланованих на сьогодні, якщо ви сіли і сидите, дивлячись перед собою в порожнечу, то не звинувачуйте себе за неефективність! Мозок не може безперебійно виконувати ваші розпорядження. Йому необхідно також собою зайнятись. Повинен же він навести порядок у вашій голові. В цей час потрібно абстрагуватись від будь-якої інформації ззовні. Мозок «очищається» в цей час. Це і є обнулення.

2. ЗАКОН ХИБНОЇ ДОБРОТИ.
Нам тільки здається, що ми допомагаємо, вирішуючи чужі проблеми. Ми посилюємо їх. Коли ми силоміць тягнемо алкоголіка лікуватися, то лише продовжуємо його агонію і витрачаємо власний час. Він зап’є знову, а ми станемо вважати його невдячною свинею, замість того, щоб запитати себе, чи варто взагалі метати бісер. Людина повинна вирішити свої проблеми САМА. І лише тоді людина виростає по мірі того, як зростає її арсенал рішення проблем.

3. ЗАКОН ПОКАЗОВОСТІ ДРІБНИЦЬ.
Як людина проявляє себе в дрібницях – такою вона і є насправді. Можна бути щедрим по-королівськи, але раз на рік, але все залежить від дрібниць на щодень. Тому, дрібниці куди більш показові.

4. ЗАКОН ЗАРОДКІВ.
Існують зародки явищ і подій. Хоча ці зародки й не живі, але мають здатність до розмноження. Одна залишена чашка може спричинити за собою гору немитого посуду. Один напис на свіжопофарбованому паркані незабаром не залишиться на самоті – весь паркан буде розсписаний. Як скористатися законом зародків? Всі несприятливі явища і події потрібно розпізнавати в зародку. Зародки всього поганого потрібно знищувати. Якщо якесь життєве явище вам не до душі – усуньте його зародок. Набагато простіше розтопити сніжинку, ніж зупинити сніжну лавину.

5. КРАЩЕ НЕДО- , НІЖ ПЕРЕ-
Це стосується абсолютно всього. Наприклад, якщо проводите нараду чи бесіду, то закінчіть її до того, як люди втомляться. Гете говорив: «Таємниця нудного полягає в тому, щоб сказати все». Пішли на побачення – попрощайтеся трохи раніше, ніж це захоче зробити Ваш партнер. Ідіть з гостей перш, ніж вони занудьгують на самоті. Пам’ятайте: краще недо-, ніж пере- …

6. ЗАКОН ЗАГАЛЬНОЇ УПРЯЖКИ.
Двоє коней в одній упряжці в змозі зрушити з місця 15 тон. А ось кожна з них окремо – тільки 3 тони. Беріться за справи не менше , ніж по двоє, – і будете ефективні. «Мотузка, яка є потрійна, не скоро порветься».

7. ЗАКОН ЧАРІВНОГО СЛОВА.
Виявляється, чарівне слово – «НІ», а зовсім не «будь ласка». Багатьох проблем можна уникнути, якщо навчитися відмовляти людям. Або ж не продовжувати розмову «з вічливості». Не давайте грошей в борг, коли вам не хочеться цього робити. Це куди краще, ніж страждати з приводу того, повернуть вам ці гроші чи ні. Дайте те, що можете подарувати, а в борг не давайте. Гете говорив: «Хочеш втратити друга – дай йому грошей в борг». Я виявила цікавий феномен. Коли людина аргументовано відмовляє, то її самооцінка підвищується, зростає повага до себе. Люди бояться відмовляти. А знаєте чому? Вони бояться не сподобатися! А всім не сподобатись. Вчіться переживати спокійно чужі негативні емоції з приводу вашої відмови. Якщо відразу сказати «НІ», то аргументувати відмову вже буде легше. Відмовляйте з легкістю.

8. ЗАКОН ХИБНОСТІ ІДЕАЛЬНИХ УМОВ.
Ніколи не буде ідеальних умов. Нерозумно, звичайно ж, заперечувати, що сприятливі обставини зрідка все ж трапляються. Ще рідше комусь вистачає мудрості скористатися ними. Частково тому, що можливості ховаються під личиною проблем, які потрібно вирішувати.

9. ЗАКОН ПРОПОЗИЦІЇ.
Одній людині, назвемо його Михайлом, хотілося поміняти свій мотоцикл на новий, більш сучасний. Михайло подав оголошення в газету про те, що продається мотоцикл, оскільки весь обсяг на купівлю нового він не мав. Модель була давнього року, тому дзвінків по оголошенню не надходило, але в кінці тижня один клієнт все ж зателефонував. Михайло зустрівся з ним і запропонував йому дуже скромну ціну, приблизно триста доларів, сказавши, що цей мотоцикл можна тільки пустити на запчастини. Наш герой став обурюватися і говорити, що продасть його як мінімум за тисячу. Клієнт, зітхнувши пішов, і видно було, що він не ламається, а дійсно не готовий заплатити більше, причому залишив Михайлу свій телефон зі словами: «Якщо все ж надумаєте, зателефонуйте мені». Михайло і не думав міняти свою думку щодо мотоцикла і дзвонити не став. Клієнт сам передзвонив через пару днів і знову запропонував триста доларів, але Михайло відмовився. Ще через тиждень, коли Михайло пізно ввечері виходив з офісу, він довго не міг згадати, куди поставив мотоцикл, поки, нарешті, не зрозумів, що його викрали. Пропозиції роблять не з проста. Доля таким чином часто виявляє про нас турботу.

10.ЗАКОН ОДНОГО РАЗУ НАЛАГОДЖЕНОГО.
Одного разу налагоджене відмінно працює!

11. ЗАКОН КОМПЕНСАЦІЇ
Не буває всього одночасно! Чи можете уявити? .. Дружина: красуня, манікюр, зачіска, пироги вдома не пересихають, в ліжку з чоловіком – чудеса винахідливості і пристрасті; діти купаються в увазі; геніально співає, розважає гостей грою на роялі; здорова – ну просто кров з молоком; поступлива, характер шовковий, зустрічає посмішкою, геніальна поетеса, щаслива бізнес-леді, ідеальний друг … Не буває всього одночасно, тому Наполеон боявся кішок, Чайковський їв папір і плакав до десяти разів на день, Суворов часто прикидався дурником, Шиллер складав на стіл гнилі яблука для прикорму музи, а Бах жбурляв у органіста перукою, коли той грав фальшиво. Якщо в чомусь одному людина досягла істотних успіхів, то в іншому у неї зазвичай буває недобір. Але людина цінна не стільки відсутністю вад, скільки наявністю достоїнств.

12. ЗАКОН ВПЛИВУ.
Оточення впливає на те, якою стане людина. У медицині є таке поняття: норма реакції. Очевидно, що комусь судилось бути стрункішим, комусь товстішим. Але навіть і в межах поняття про повноту можна бути повненьким симпатягою, а можна – занехаяти себе. При одній і тій же генетиці, зауважте. Це і називається нормою реакції. Навіть якщо людина не хапає зірок з неба, то й у неї є якийсь запас цієї самої норми реакції. В одному оточенні людина стане розвинутою (нехай навіть відносно), а в іншому середовищі – примітивною. Оточення має дуже великий вплив.

13. ЗАКОН ХРЕСТА.
Хрест кожному дається в суворій відповідності з його спиною.

14. ЗАКОН ПОЛЯРНОЇ РЕАКЦІЇ НА ТАЛАНТ.
Талановиті люди завжди викликають полярні реакції: або захоплення, або ненависть. Їх неможливо сприймати байдуже. Їх неможливо не помічати, ігнорувати. Їх неможливо забути. Їх пам’ятають, їх люблять, їх ненавидять, про них думають, їм заздрять. Тому, якщо ви талановиті, то не сподівайтеся на загальне схвалення. Вороги будуть хоча б тому, що не всі таланти дісталися їм.

15. ЗАКОН «НЕ ТВОЇ ЛЮДИ».
Не твої люди все одно від тебе підуть.

16. ЗАКОН СПІЛЬНОЇ ПАМ’ЯТІ
Найбільше людей пов’язує спільна пам’ять на події та складні періоди в житті. На спільній пам’яті базується прив’язаність та в певній мірі спокійна стадія любові. Таким чином пам’ять пов’язує людей. Хочете доброї прив’язаності – попадіть в пам’ять добром.

17. ЗАКОН ПРИВ’ЯЗКИ ДУМОК ДО БЛИЖНЬОГО.
Людина, яка перебуває завжди поблизу до нас, змушує думати про себе, навіть якщо вона нам не цікава. В цьому небезпека близькості нікчемних людей.

18. ЗАКОН НЕВІДВОРОТНОСТІ ВТРАТИ.
У всьому, що людина робить, вона може допускати промахи. Тому втрати неминучі. Знаючи це, не слід засмучуватися занадто сильно. На багато, але не на все ми можемо вплинути. Є загальні закони світобудови. Ми не можемо бути ідеальними, і наші дії – теж. Неминучість втрат приймайте зі смиренням. Наче, воно потрібно лише тут.

19. ЗАКОН ПОЛОВИНОК.
Будь-яку картину світу, будь-яку справу можна символічно розділити на половинки, які взаємно доповнюють одна одну. Половинки можна називати початковими і кінцевими. Задати тон початковій половинці ще можливо, а ось якщо вона матеріалізувалася, то кінцева половинка починає «домальовувати» немов сама собою. В цьому і суть управління ситуацією. Ви можете задавати початкову половинку, щоб отримати бажаний кінцевий результат. Для закріплення цієї думки покажу ілюстрацію. Ви, напевно, намагалися зрозуміти, чому деякі люди викликають у оточуючих реакції захоплення і обожнювання? Вони ведуть себе так, ніби не можуть не сподобатися. Якщо потрібно виголошувати промову, то весь їхній вигляд показує: я готовий до оплесків, і люди починають аплодувати, домальовуючи другу половинку. Вони дивляться так, ніби чекають реакції обожнювання, – і люди починають спочатку дивитися зацікавлено, потім закохуються. Задавайте правильну початкову половинку, і успіх гарантований.

20. ЗАКОН ПРАВИЛЬНИХ ВЧИНКІВ.
Якщо людина чинить правильно, то її справи йдуть з кожним днем все краще і краще.

Автор – Наталія Грейс.
Переклад – Психологічна студія «Сенс»


10 Червня, 2020